Andělská matiné – koncertní řada pro seniory

Koncerty vážné hudby – pro seniory zdarma

Městská část Praha 5 spolu se Základní uměleckou školou ve Štefánikově ulici a spolkem Pontes musici spouští na podzim nultý ročník koncertního cyklu Andělská matiné. Odpolední koncerty jsou co nejvíce přizpůsobeny potřebám seniorů, zároveň však nabízí programy na vysoké umělecké úrovni. Jedná se o další projekt, který podporuje aktivní život seniorů, účastníkům nabízí také možnost navázat či posílit vzájemné vztahy. Koncerty začínají v 15 h, odpadají tak nepříjemnosti s pozdním návratem domů, do sálu lze vyjet výtahem. Pořadatel jedná i o možnosti malého občerstvení podávaného o přestávce.

Zahajovací koncert řady proběhne 14. září v Koncertním sále ZUŠ Štefánikova 19, Praha 5.

Program „S krásnými melodiemi od severu k jihu“ nabídne oblíbené skladby známých skladatelů (E. H. Grieg, J. Suk, J. Brahms, W. A. Mozart, Cl. Debussy, J.-M. Leclaire, B. Bartók), vydáme se s nimi napříč Evropou od chladného a melancholického severu až do temperamentního Španělska. Hrají Luboš Dudek – housle, Václav Mácha – klavír. Oba sólisté jsou členové České filharmonie.

Na podzim se můžeme těšit ještě na jeden koncert – 19. října tamtéž vystoupí Trio Maestrio.

Více informací na stránkách www.pontesmusici.cz

Vstupenky jsou zdarma, ale je nutné si je zarezervovat, a to buď na emailu pontesmusici@mypage.cz nebo na tel. 723 117 050.

Luboš Dudek – housle, Václav Mácha – klavír

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *