Soutěž o 3 x 2 vstupenky na záznam živého přenosu nekorektního kabaretu Ovčáček miláček.

Soutěž o 3 x 2 vstupenky na záznam živého přenosu nekorektního kabaretu Ovčáček  miláček.

Promítání se koná dne  25.11. 2017 v kině Dlabačov, Bělohorská 24, 16901 Praha 6
Odpovězte správně na jednoduchou otázku: Kdo vystupuje v roli Ovčáčka miláčka?
Vaši odpověď zašlete na  artmagazin.eu@gmail.com do půlnoci 19.11. 2017.
Vítězům odpovíme na jejich email do půlnoci 20.11. 2017
Díky a těšíme se na Vaší odpověd.
Váš ARTmagazin.eu


ovcacek ctveracek

Marek Příkazský v roli Ovčáčka, přihlížejí režisér Petr Michálek a Martin Cikánek


Divadelní představení Ovčáček čtveráček, jehož derniéru letos v únoru sledovaly v 70 kinech po celé republice tisíce diváků v přímém satelitním přenosu, má další pokračování. Ředitel a režisér Městského divadla ve Zlíně Petr Michálek a jeho tým se na základě událostí spojených s kreativním výkladem české ústavy během ústavní krize na jaře 2017 rozhodli uvést na divadelní prkna další díl svého nekorektního kabaretu Ovčáček miláček, který však tentokrát zařadili do nižší kabaretní kategorie jako tingl tangl.

Potom co se prokázalo, že skutečné události a autentické výroky předních politických představitelů poskytují nepřeberné množství látky, kterou lze využít v politické satiře, postupovali tvůrci kabaretu obdobně.  Avšak zatímco se první díl soustředil na kariérní vzestup Jiřího Ovčáčka a politické události z roku 2016, je druhý díl logicky jiný. Základní rámec vychází z výhledu na prezidentské volby v lednu 2018. Kromě titulní postavy mluvčího prezidenta v něm vystupují i další známé osobnosti jako např. Andrej Babiš, Bohuslav Sobotka, Lubomír Zaorálek nebo televizní moderátorka Michaela Jílková. Samozřejmě do kabaretu vstupují i perličky z pokračujícího politického dění. Vznikají zcela spontánně, někdy těsně před představením a jsou zařazovány z hlediska své aktuálnosti, která je často dost pomíjivá.

Již při prvním uvedení Ovčáčka miláčka v divadle ve Zlíně v srpnu letošního roku bylo jasné, že představení se bude živě přenášet do kin. Na rozdíl od prvního dílu se bude vysílat z domovské scény Městského divadla ve Zlíně. V roli Jiřího Ovčáčka vystoupí opět Marek Příkazký, Andreje Babiše s mučednickou „čapí“ korunou na hlavě ztvární Zdeněk Julina a Luboše Zaorálka v parlamentu mistrně zastoupí Rostislav Marek.  Jako pointa večera je avizováno zásadní odhalení z úst Jiřího Ovčáčka. Obsah odhalení však tvůrci představení důsledně tají.

Ovčáček čtveráček byl v loňské sezóně nejúspěšnějším titulem společnosti Cikánek management, která pod značkou prenosydokin.cz distribuuje přímé přenosy představení ze světových divadelních a operních scén do 13 zemí. Datum přenosu Ovčáčka miláčka je stanoveno na
20. listopadu 2017 od 19 hodin.
Zájem diváků o jeho sledování se projevil okamžitě po zveřejnění termínu a seznamu kin, která se přenosu zúčastní. Již začátkem listopadu byla některá kina vyprodána a zájem diváků stále trvá. Kdo se chce přenosu zúčastnit, musí si tedy pospíšit. Nejaktuálnější informace a odkazy ohledně kin a vstupenek jsou k dispozici na webových stránkách www.prenosydokin.cz.

Obrovský zájem veřejnosti o nekorektní kabaret či tingl tangl ze Zlína svědčí o potřebě mnoha lidí zpracovat své rozčarování a nespokojenost s děním na politické scéně a s jednáním předních politických činitelů.  Je to však druh terapie, která působí jen chvilkově, a k úspěšné léčbě budou třeba opravdové činy.

Text: Soňa Šálková, foto: Petr Šálek

Soutěž byla zařazena do největšího českého katalogu soutěží o ceny České-soutěže.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *